Oddział Neonatologiczny

                         

Ordynator:                      

lek. spec. neonatolog

Beata Chołopiak

KONTAKT:


Ordynator: Tel. 87 620-95-27

 

Asystenci Oddziału: Tel. 87 620-95-28

 

Pielęgniarka Oddziałowa: Tel. 87 620 95 29

 

Punkt Pielęgniarski: Tel. 87 620 95 30

 

Liczba łóżek: 20

 

Pielęgniarka Oddziałowa 

Renata Maciorowska
 O NAS

Oddział Neonatologii  „Pro Medica” w Ełku Sp. z o.o. pracuje od 2005 na poziomie II stopnia referencyjnośc1i systemu opieki perinatalnej. Obejmuje opieką i leczeniem do 1000 noworodków rocznie. Naszymi pacjentami zajmują się lekarze specjaliści neonatolodzy i pediatrzy oraz  doskonale wyszkolony zespół pielęgniarski. Ratujemy wcześniaki z bardzo małą masą urodzeniową od 1000 -1500g., z ciąż patologicznych od 32 Hbd. Dla pracującego zespołu lekarsko -pielęgniarskiego to najważniejsi i najbardziej trudni pacjenci. Praca przy nich stanowi największe wyzwanie  ale i nabiera szczególnego wymiaru z zachowaniem wszelkich norm etycznych. Utrzymujemy bardzo wysokie wskaźniki przeżywalności noworodków w stosunku do danych światowych. Jest to związane z doskonale działająca strukturą trójstopniowego systemu opieki perinatalnej w woj. warmińsko-mazurskim. Nasza placówka gwarantuje kobietom ciężarnym z patologią ciąży urodzenie dziecka w oddziale, w którym od pierwszej minuty życia otrzyma ono wysoko specjalistyczną pomoc. Wszystkie noworodki, które są hospitalizowane w naszym oddziale oraz te, które wymagały szczególnej troski neonatologów mają zapewnioną dalszą opiekę i nadzór w przyszpitalnej Poradni Neonatologicznej.

 

WARUNKI POBYTU2

W strukturze oddziału działa system rooming-in oraz pododdział Patologii Noworodka na który trafiają wszystkie wcześniaki i wymagające leczenia noworodki donoszone.

 

SPRZĘT

Posiadamy 2 stanowiska intensywnej terapii wyposażone  w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia wentylacji mechanicznej, monitorowania parametrów życiowych, zestawy pomp infuzyjnych oraz cały wachlarz sprzętu drobniejszego do terapii noworodków.

 

Kampania "Mleko mamy ma moc"

Poradnik karmienia piersią